فروش لوازم آبياری

در راستای راه اندازی و طراحی و اجرای فضای سبز، به جز گل و گیاهان مختلف و تجهیزات مربوط به آن ها، به لوازم آبیاری هوشمند نیز نیاز داریم و باید از طریق منبع و تامین کننده معتبر فروش لوازم آبیاری اقدام به تهیه این تجهیزات نمود. توجه داشته باشید اهمیت زیادی دارد که تجهیزات آبیاری بارانی یا قطره ای و به طور کلی تجهیزات آبیاری هوشمند را از تامین کننده معتبر خریداری کرده و از پیش در طراحی فضای سبز محل آن را تعبیه و مشخص کرده باشید.

تجهیزات آبیاری

اطلاعاتی در خصوص فروش لوازم آبیاری ( قطره ای، بارانی، هوشمند) 

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای به شکلی از آبیاری موضعی گفته می شود که در آن به وسیله فشار کم از نازل ها یا قطره چکان های مخصوص تعبیه شده در طول سیستم آبیاری، خروج آب را خواهیم داشت. این روش یعنی فروش تجهیزات آبیاری قطره ای برای فضای سبز، دارای این مزیت خاص است که میزان مصرف آب در آن به شکل قابل ملاحظه ای تحت صرفه جویی قرار گرفته و مساحت و عمق کمتری از مساحت خاک نیز خیس می گردد. به این ترتیب میزان تبخیر آب کمتری نیز در این سیستم از آبیاری داریم.

در فروش تجهیزات آبیاری قطره ای با سیستمی شامل شبکه ای از شیرها، لوله ها و قطره چکان ها یا همان نازل ها روبرو هستیم که هر یک در این سیستم وظیفه خاص خود را داشته و خرابی هر یک به مشکلی در سیستم منجر خواهد شد. از این روی ضرورت دارد که هر یک از این تجهیزات دارای کیفیت لازم بوده و هیچ گونه ضعفی در عملکرد هیچ یک وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که بسته به فضای سبز و نوع طراحی و ساختار آن و همین طور گل و گیاهانی که در آن به کار گرفته شده است، باید سیستم آبیاری مناسب انتخاب شود. گاهی اوقات سیستم آبیاری قطره ای کارایی داشته و برخی اوقات دیگر نیاز است که به جای آن از سیستم های آبیاری جایگزین، چون سیستم آبیاری سطحی یا بارانی استفاده شود. به این ترتیب نمی توان از پیش تعیین کرد که کدام یک از این سیستم های آبیاری برتری نسبت به یکدیگر دارند و همه چیز به این موضوع بستگی خواهد داشت که فضای سبز، پتانسیل دریافت کدام نوع آبیاری را داشته و کدام نوع مناسب تر باشد.

فروش لوازم آبیاری قطره ای

از این روی زمانی که برای فروش تجهیزات آبیاری قطره ای مراجعه می کنید، ابتدا مشخصات فضای سبز شما و طرحی که برای طراحی آن در نظر گرفته اید، مورد سوال قرار گرفته و بسته به شکل طراحی فضای سبز، نوع سیستم آبیاری تعیین خواهد شد. به این ترتیب نمی توان بدون در نظر گرفتن وضعیت فضای سبز و نوع بذرهای کاشته شده در آن، سیستم آبیاری را تعیین کرد. در صورتی که این اتفاق بدون مطالعه کافی بیفتد، هدرروی آب یا عدم آبیاری صحیح فضای سبز، محتمل خواهد بود.

در فروش لوازم آبیاری قطره ای باید تجهیزاتی شامل موارد زیر را تهیه نمایید و همان طور که بالاتر نیز عنوان ساختیم، ضرورت دارد که این تجهیزات حتما از برندی معتبر و دارای کیفیت عالی باشند. در شرایطی که هر یک از این تجهیزات آبیاری قطره ای دچار مشکل عملکرد باشند، در عملکرد سیستم آبیاری اختلال ایجاد شده و این موضوع باعث ایجاد مشکل در فضای سبز خواهد شد. برخی از گل و گیاهان به سرعت و با حتی یک روز عدم دریافت آب مناسب، پژمرده شده و کیفیت خود را از دست خواهند داد.

این تجهیزات به شرح زیر هستند:

  • پمپ یا منبع آب تحت فشار سیستم آبیاری قطره ای
  • فیلتراسیون (فیلتر شنی یا سیلیس، فیلتر دیسکی و یا توری)
  • تانک کود در ابعاد مختلف
  • سیستم بک واش
  • شیر کنترل فشار که از اجزای بسیار مهم است
  • لوله اصلی سیستم آبیاری
  • لوله آبرسانی
  • لوله‌های جانبی یا لوله های فرعی یا همان لترال ها
  • قطره چکان ها یا نازل های آب
  • اسپریرهای کوچک و یا لوله های آبیاری قطره ای

هر یک از این اجزا فارغ از این که پمپ آب باشد یا تانک کود، باید از بدنه قوی ساخته شده باشند. هر گونه نشتی در این اجزا مشکلاتی را در پی خواهد داشت. گاهی اوقات با افت خروج آب از نازل ها روبرو هستیم و علت آن پیدا نمی شود. در این شرایط با بررسی تانک آب یا همان منبع آب، متوجه وجود نشتی ولو بسیار کوچک در آن می شویم که خود می تواند یک علت کاملا قابل توجه در این زمینه باشد.

مزایای استفاده از سیستم آبیاری قطره ای

زمانی که به تامین کننده فروش لوازم آبیاری مراجعه می کنید، احتمالا توضیحاتی درباره این سیستم و مزایای آن به شما داده خواهد شد. اما لازم است که به طور کلی مزایای سیستم آبیاری قطره ای را بشناسید.

این مزایا به شرح زیر هستند:

در سیستم آبیاری قطره ای به دلیل خروج کم و محدود آب از نازل ها، فرسایش کمتری از خاک را تجربه می کنیم. همین طور میزان رشد علف های هرز به مراتب کمتر است. در این روش به هزینه نیروی انسانی نیازی نداریم و تنها یک بار در زمان تعبیه سیستم آبیاری قطره ای، باید از تکنسین های نصب آن بهره برد. پس از آن سیستم به خودی خود کار کرده و گاهی اوقات نیاز به سرویس و نگهداری خواهد داشت. از این روی هیچ گونه نیروی انسانی برای آبیاری هر روزه فضای سبز نیاز نداریم و این مورد ضمن صرفه جویی در مصرف آب، در هزینه های نیروی انسانی نیز صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

به کمک سیستم آبیاری قطره ای، رطوبت به خوبی در بخش ریشه های گیاهان تامین خواهد شد و این به رشد مناسب آن ها کمک قابل توجهی می کند. در این سیستم آبیاری با استفاده از کوددهی توسط سیستم نازل ها، شکل کوددهی نیز با سیستمی حرفه ای تامین شده و هدرروی کود نیز به حداقل میزان ممکن خود می رسد.

مهم تر از همه این که سیستم آبیاری قطره ای به شکلی اجرا می شود که در زمین های شیب دار نیز به راحتی تعبیه و نصب شده و تفاوت و محدودیتی در عملکرد این گونه زمین ها ندارد. به این ترتیب تراز بودن یا نبودن زمین تحت آبیاری تاثیری در عملکرد این سیستم ندارد و شما به راحتی می توانید در زمین های شیب دار، حتی با شیب های تند نیز از سیستم آبیاری قطره ای بهره مند شوید.

به طور کلی باید گفت که بازدهی آبیاری در سیستم فروش تجهیزات آبیاری قطره ای بسیار بالا است و در صورتی که فضای سبز یا مزرعه شما پتانسیل های اولیه برای نصب این سیستم آبیاری را داشته باشد، از مزایای بسیار گسترده ای در خصوص آن بهره مند شده و در صرفه جویی منابع و هزینه ها نیز، بسیار مثبت عمل خواهید کرد.

سخن پایانی

ترنم باران به عنوان یکی از تامین کنندگان برتر فروش لوازم آبیاری در کشور، ضمن ارائه این تجهیزات، مشاوره لازم پیش از خرید و پشتیبانی های مربوط به آن را انجام خواهد داد. در نظر داشته باشید که علی رغم مزایای بسیار استفاده از این سیستم آبیاری، قوی بودن تجهیزات و نصب صحیح آن ها نیز بسیار تعیین کننده خواهند بود

فهرست